Přes Stádlecký most k Orlické přehradě


209 km, 3 hod 26 min

Pokud si u nás půjčíte motorku, rádi Vám doporučíme i trasu, kterou se vydat. Zajímavým tipem může být následující okruh, na kterém můžete strávit jen odpoledne nebo využít některé z lákavých zastávek po cestě a užít si celodenní výlet.

Od půjčovny motocyklů vyrazíte směrem na České Budějovice, kterými pouze projedete a vydáte se směrem na Písek. Hned za Budějovicemi uhnete doprava na Hlubokou nad Vltavou, kde se můžete zastavit na zámku. Vjezd až nahoru k zámku je zakázán, ale někteří motorkáři to přece jen riskují. Pokud však chcete mít jistotu, nechte stroj dole a k zámku dojděte pěšky.

Dále pokračujte směrem na Bechyni, míjet budete temelínské věže. Pro zájemce o techniku doporučujeme zastávku na zámečku přímo u elektrárny, kde se dozvíte spoustu zajímavostí o fungování Jaderné elektrárny Temelín. U zámečku je také poměrně rozlehlý park, takže pokud si budete chtít protáhnout nohy nebo jen odpočinout i zde je možnost.

Dále projedete Týnem nad Vltavou a dojedete až do Bechyně. I zde se můžete zastavit, ale my doporučujeme hned na kraji uhnout směrem na Sudoměřice u Bechyně, dále před Malšicemi zabočit doleva na Dobřejice a pokračovat ke Stádleckému řetězovému mostu. Cesta z Dobřejic do Stádlece není pro motorkáře úplně ideální – je úzká a nepříliš udržovaná, ale stojí za to. Po podobném mostu se totiž jen tak neprojedete. Jde totiž o poslední empírový řetězový most v Čechách. V Evropě byste podobné mosty spočítali na prstech jedné ruky.

Následně pokračujte do Stádlece a Opařan. Kde již najedete na lepší silnici. Vydejte se směr Milevsko a konečně Orlík nad Vltavou. Tady si můžete prohlédnout zámek nebo se jen tak projít kolem přehrady. Krajina je tu opravdu jedinečná a cesta sem vede rovná a rychlá. Pro milovníky silných strojů naprosto ideální.

Jen kousek od Orlíku leží Lety s velmi diskutovaným památníkem romským obětem holocaustu. I zde si můžete udělat zastávku. Poté už vás čeká jen rychlý návrat zpět po silnici první třídy a před Pískem si užijete i kus rychlostní silnice. Ještě se můžete zastavit v Protivíně a prohlédnout si například krokodýlí zoo. Následně můžete po hlavní dojet zpět do Budějovic nebo zahnout na Malovice a přes Netolice se zadem vrátit do Chlumu u Křemže. Pár kilometrů před Chlumem, pokud pojedete touto cestou je Unesco vesnička Holašovice.

Tip pro přespolní výletníky:

Pokud se rozhodnete půjčit si od nás motorku a nemáte do domů zrovna blízko, ubytujte se buď v Českých Budějovicích, nebo Českém Krumlově. Z obou měst je to k naší půjčovně blízko a nabízí velmi dobré možnosti ubytování.

Tento web využívá k poskytování služeb cookies. Používáním tohoto webu udělujete souhlas s využitím cookies.
Ok