Kašperské Hory na motorce


197 km, 3hod 25 min

Váháte, kam se na motorce projet po jižních Čechách? Určitě zvažte projížďku ke Kašperským Horám a Strakonicím. Díky minimu dopravy vás tu nic nebude rušit a krásné otevřené zatáčky zajistí, že si jízdu krajinou náležitě užijete.

Od půjčovny doporučujeme vyrazit po silnici druhé třídy směrem na Prachatice, projedete skrz město a dále přes přehradu na Blanici až do Husince, kde můžete zastavit a prohlédnout si rodný dům Jana Husa. Dále pokračujte směr Vimperk, kam pojedete převážně po rovné cestě s minimem zatáček a řídkým provozem.

I ve Vimperku je toho dost k vidění, například velmi pěkné náměstí či zámek. Hlavním cílem naší cesty ale budou Kašperské hory, kam se dostaneme, pojedeme-li od Vimperka směrem na Zdíkov. Ze Zdíkova do Kašperských hor vás pak čeká cesta s více zatáčkami a pozor, některé nejsou úplně přehledné. Ovšem cesty jsou udržované a jedou se vcelku dobře.

Už při příjezdu ke Kašperským horám na vás z kopce bude shlížet hrad Kašperk. Pokud se na něj budete chtít vypravit, musíte ale počítat s tím, že motorku budete muset nechat na odstavném parkovišti a k hradu dojít pěšky. A není to úplně blízko, i helma se vám může po cestě stát přítěží.

Proto spíše doporučujeme návštěvu kašpersko-horského náměstí, kde nejen, že je krásně a s motorkou zde snadno zastavíte, navíc zde k posezení láká nejedna zahrádka přilehlých restaurací a na rohu náměstí najdete muzeum motocyklů, které rozhodně nezklame nikoho, jehož srdce hoří pro jednu stopu.

Z Kašperských hor se poté vraťte kus zpět a ve Zdíkovci jeďte rovně směrem na Vacov, kde odbočte na Čkyně a dále se ubírejte směrem k Volyni, kde na vás opět čeká nádherné náměstí, které ale bohužel protíná vcelku frekventovaná silnice. Přesto je to skvělé místo k zastávce. Dále cestou na Strakonice můžete z trasy sjet a prohlédnout si vesničku Hoštice, kde se natáčela slavná trilogie Slunce, seno,…

Zpátky k naší půjčovně pak ze Strakonic nasměrujte směrem na jih, projedete po silnici první třídy okolo Vodňan a u hostince Nová Hospoda odbočte na Netolice a Lhenice, kde odbočte na Smedeč, ze které již budete směřovat zpět do Chlumu u Křemže po pěkné málo využívané silnici.

Přejeme pěkné počasí a příjemnou cestu.