Lipno přes Nové Hrady a Rakousko


213 km, 3 hod 22 min

Jižní Čechy patří k nejoblíbenějším lokalitám na projížďku. Skvěle se projedete například na trase Nové Hrady – Weitra – Bad Leonfelden – Lipno nad Vltavou – Černá v Pošumaví.

Cesta se jede velmi dobře, má spoustu rychlých úseků a potkáte na ní jen málo aut. Navíc po cestě potkáte mnoho zajímavých míst a poznáte nejen jižní Čechy, ale i část Dolních a Horních Rakous.

Od naší půjčovny vyjedete směrem na Holubov a už po pár kilometrech budete míjet Zlatou Korunu, což je první turisticky zajímavé místo. Především cisterciácký klášter založený Přemyslem Otakarem II. stojí za vidění. Dále budete pokračovat přes Dolní Třebonín a přijedete k Římovu a pokračujte dále na Trhové Sviny až do Nových Hradů.

Kousek před Novými Hrady můžete zastavit v Terčině údolí, a pokud vás zajímá historie, pak přímo ve městě pak stojí za to navštívit hrad. Dále pokračujte směrem na jih k hranicím.

Dalším tipem na zastávku je rakouská Weitra, která uchvátí zejména svým renesančním náměstím, kterému vévodí Zwettlerská brána, symbol města. Náměstí atmosférou připomíná centrum Prachatic nebo Jindřichova Hradce. Z Vitorazi se dejte na západ a užívejte nádhernou rakouskou krajinu. Navíc nezapomeňte, že v Rakousku je povoleno jet mimo město stovkou.

Skvělou atmosféru má lázeňské město Bad Leonfelden, který doporučujeme jako další zastávku. Odtud poté už zamiřte na sever a zpět do Čech, kde si před vrácením motorky můžete užít koupání v Lipně. Turisticky je zajímavá obec Lipno nad Vltavou, ale své kouzlo má i Černá v Pošumaví nebo Frymburk. Také se dá zvolit varianta bez Lipna a z Vyššího brodu pokračovat přes Rožmberk, dále na Větřní, Český Krumlov a zpět do Chlumu. Tento úsek je velice vyhlášený mezi motorkáři. Ale pozor na několik zrádných zatáček.

Ať už se rozhodnete pro jakoukoli trasu, důležité je, výlet si užít.