Česká Kanada na motorce


226 km, 3 hod 59 min

Skvělým tipem, kam vyrazit po jižních Čechách na motorce, je Česká Kanada. Kopcovitá krajina se spoustou rybníků, tu a tam vesnička s příjemnou hospůdkou lákající k odpočinku, rovné rychlé úseky silnice střídající se s klikatými zatáčkami, přesně taková je oblast mezi Jindřichovým Hradcem a Telčí. 

K přesunu od půjčovny motorek v Chlumu u Křemže na motorkáři velmi oblíbené silnici České Kanady doporučujeme využít nejkratší a nejrychlejší trasy, tedy po hlavní silnici přes České Budějovice, Třeboň a Jindřichův Hradec. Zda můžete narazit na hustější provoz, ale věřte, že nebudete litovat.

V Jindřichově Hradci odbočíte směrem na Kunžak a jste na jedné z nejoblíbenějších cest jižních Čech. Především mezi Kunžakem a Dačicemi si jízdu opravdu užijete. Dlouhé rychlé pasáže se střídají s utaženými zatáčkami. Dávejte si pozor na zrádné horizonty, kterých je cesta plná.

Těsně před Markvarcem doporučujeme uhnout na jih směrem na Český Rudolec, kde se můžete zastavit a prohlédnout si zříceninu zámečku, přezdívanou Malá Hluboká. Po velmi pěkné cestě s malým provozem dojeďte až do Slavonic, které mají nádherné renesanční náměstí. Rozhodně stojí za to zastavit se.

Dále se vypravte směrem na Novou Bystřici. Kousek za Slavonicemi najdete areál lehkých opevnění, takže pokud máte rádi vojenskou historii, zajímavý tip pro vás. Po cestě můžete také navštívit hrad Landštejn.

Od Nové Bystřice máte v zásadě dvě možnosti. Buď se vrátíte na hlavní cestu mezi Jindřichovým Hradcem a Třeboní, nebo se vydáte ještě kousek na jih do Rakouska a přes Illmans, Litschau, Chlum u Třeboně, Borovany a Římov se vrátíte do naší půjčovny. Motorkářsky je rozhodně zajímavější druhá varianta. Tak pěkné počasí a šťastnou cestu.